DUBEN 2024

NA HRADĚ ŠIKULÍKOVĚ

Na děti čeká výchovně vzdělávací program, zaměřený na prevenci rizikového chování.

Děti se hravou formou seznámí s nástrahami a nebezpečími, se kterými se mohou v běžném životě setkat.

Naučí se, jak se mají chovat, aby si neublížily.

Ve středu 10. dubna.

BUBNOVÁNÍ S INDIÁNY

Muzikoterapeutický program plný hudby, rytmu, pohybu a hry na bubny.

V pondělí 15. dubna.

KOUZLA A HRÁTKY MALÉ ČARODĚJNICE

Hravé dopoledne s čarodějnickou tematikou. Můžete pro děti připravit čarodějnický obleček.

V úterý 30. dubna.

BŘEZEN 2024

PLAVECKÝ VÝCVIK PŘEDŠKOLÁKŮ

Pokračuje i v únoru v těchto termínech:

7.3.

Lekce je od 8:15 do 9:00. Pak se převlékáme, sušíme, svačíme a čekáme na ZŠ.

Děti mají dostatek času na vysušení a aklimatizaci před odchodem k autobusu na zpáteční cestu.

Z Dlouhé odjíždíme v 7:50 hod., přiveďte své děti do školky nejpozději v 7:30 hod.

Děti potřebují pouze plavky, osušku a hřeben, nejlépe připravené v batůžku. Vše ostatní potřebné vezeme s sebou ze školky.

ROZTANCUJ ŠKOLKU

Hudebně zábavný, taneční program pro děti.

Ve středu 6. března.

ÚNOR 2024

PLAVECKÝ VÝCVIK PŘEDŠKOLÁKŮ

Pokračuje i v únoru v těchto termínech:

1.2. – 8.2. – 15.2. – 22.2. –29.2.

Lekce je od 8:15 do 9:00. Pak se převlékáme, sušíme, svačíme a čekáme na ZŠ.

JAK SE HONZA RYTÍŘEM STAL - AKCE ZRUŠENA !!!

Divadelní představení v provedení divadýlka U dvou sluncí.

Ve středu 14. února.

FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ

V úterý 27. února dopoledne.

Focení provede brněnská firma PHOTODIENST. Tématika je jarní.

LEDEN 2024

PLAVECKÝ VÝCVIK PŘEDŠKOLÁKŮ

V lednu 2024 začíná plavecký výcvik předškoláků.

Budeme jezdit společně se ZŠ každý čtvrtek od ledna do března.

Děti čeká 10 lekcí v těchto termínech:

4.1. – 11.1. – 18.1. – 25.1. – 1.2. – 8.2. – 15.2. – 22.2. –29.2. - 7.3.

Lekce je od 8:15 do 9:00. Pak se převlékáme, sušíme, svačíme a čekáme na ZŠ.

Začínáme ve čtvrtek 4.1.2024.

KAMARÁDSTVÍ

Interaktivní program plný her a aktivit, zaměřených na spolupráci a zlepšování přátelských vztahů. Ve spolupráci s ekocentrem Paleta. Ve středu 10. ledna.

HRNEČKU, VAŘ

Divadelní představení v provedení divadýlka JÓJO,  v úterý 16. ledna.

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ

V pondělí 22. ledna se půjdou naši předškoláci podívat na své kamarády do 1. třídy.

DĚTSKÝ KARNEVAL

Dopolední rej a hry v maskách,  v úterý  23. ledna.

KRÁLOVSKÁ HUDEBNÍ HOSTINA

Hudební, výchovně vzdělávací program. Děti čeká hravé setkání s vážnou hudbou,  protkané poslechem úryvků skladeb z díla J.S.Bacha. Ve středu 31. ledna.

PROSINEC 2023

ČERTOVSKÉ RADOVÁNKY

Hravé dopoledne ve třídách s čertovskou tematikou. Děti mohou přijít převlečené za čertíky, Mikuláše, andílky. Případné rekvizity volte s ohledem na bezpečnost dětí.

V úterý 5.12. dopoledne ve školce.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Odpolední posezení s rodiči s krátkým vystoupením dětí, ve středu 13.12. Začínáme v 15:15 hod.

Součástí besídky (po jejím skončení) je prodejní výstavka  drobných předmětů.

LISTOPAD 2023

POKLAD PÍSNIČEK NAŠICH BABIČEK

Děti čeká hudebně zábavný, interaktivní program plný dětských písniček-  v pátek 3. listopadu 2023.

VODNICKÁ SHOW

Hudebně zábavný program s vodnickou tematikou, ve kterém se počítá s aktivním zapojením dětí,   ve středu  8. listopadu 2023.

RAMPOUCHOVÁ

Divadelní představení v provedení divadýlka JÓJO  ve čtvrtek 16. listopadu 2023.

ŘÍJEN 2023

ZVÍŘÁTKOVÝ DEN

Hravé dopoledne se zvířecí tematikou -  ve středu 4. října.

Děti mohou přijít převlečené za zvířátka. Důležité je, aby byl převlek bezpečný a děti se v něm mohly snadno pohybovat.

MÁŠENKA A MEDVĚDI

Divadelní představení v provedení divadýlka JÓJO  ve středu  18. října 2023.

POHÁDKOVÝ LES

Výchovně vzdělávací program s environmentální tematikou -  ve středu 25. října 2023.

Děti se zábavnou formou seznámí s lesními zvířátky, se specifiky života v lese a s bezpečnostními pravidly při pobytu v lese.

ZÁŘÍ 2023

ŠKOLKA JE NÁŠ KAMARÁD

Hravé dopoledne pro děti, zaměřené na poznávání nových kamarádů a podporu přátelských vztahů mezi dětmi -  ve středu 20. září